Skip to content
 

Meer bewegen op school

De Nederlandse Sportraad, Onderwijsraad en Raad voor Volksgezondheid en Samenleving geven het advies om schoolkinderen meer te laten bewegen, ook onder of tussen de lessen. Het Algemeen Dagblad heeft daarover het artikel Kinderen extra laten bewegen op school is landsbelang gepubliceerd.

Maak er een spelletje van

Meer bewegen kan heel goed in de vorm van een spel, bijvoorbeeld leren rekenen met ballen overgooien. Van even vijf minuten actief leren fris je helemaal op en kun je er weer tegenaan.

Actief in de pauze

Veel kinderen staren in hun pauze op het schoolplein op hun beeldscherm. In die pauze kun je ook samen bewegen of oefeningen doen, zodat je daarna beter presteert bij de les. Een buurtsportcoach kan begeleiding geven. Dat hoeft niet per se een vakdocent te zijn.

Lesprogramma

Zit met Pit! heeft een lesprogramma ontwikkeld om kinderen vanaf groep 5 een gezonde werkhouding aan te leren en tussendoor te bewegen. Op onze webpagina Jeugd & RSI vind je meer informatie over Zit met Pit!

Dit bericht heeft 0 reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back To Top